Brčka z organického žita, ekologická brčka, e-shop, velkoobchod | Maestraw

Ekologocká brčka z organického žita jsou náhradou za plastová a papírová brčka za přijatelnou cenu.

Náhrada za plastová a papírová brčka

Bio brčka z organického žita jsou náhradou za plastová a papírová brčka.

Ekologické brčko z organického žita

Než se naše BIO brčko stane součástí oblíbeného nápoje, musí projít výrobním procesem splňujícím nejvyšší nároky na kvalitu a hygienu.

Pěstování organického žita pro bio brčka

Nejvhodnější odrůdou obilovin pro popíjení limonády jsou staré žitné odrůdy, a to díky svému hustému a pevnému stonku. Surovina pochází výhradně z našich polí z rakouského Atzbachu.

Sběr - Brčka z organického žita

Sběr probíhá pomocí speciálně modifikovaného stroje, který slámu šetrně umisťuje do IBC kontejnerů, protože ohnutý stonek nelze použít jako BIO brčko.

Výroba brčka z organického žita

Třídění a řezání je ruční práce, která je realizována v našich chráněných dílnách v České republice (Sociální družstvo Znojmo) a na Slovensku (DobroDružstvo).

Čištění pro bio brčka

Brčka se čistí výlučně párou bez použití jakýchkoliv chemických přísad. Metodu jsme vyvinuli ve spolupráci s Univerzitou aplikovaných věd v rakouském Wells. Naše BIO brčka splňují směrnice o potravinách a jsou sterilní.

Balení ekologických bio brček z organického žita

Ekologie hraje významnou roli i při balení. Všechna naše BIO brčka jsou balena do recyklovatelných kartonových obalů v množství, které vyhovují vašim potřebám.